Šilumos siurbliai: ko apie juos galėjote dar nežinoti?

šilumops siurbliai

Kiekvienas namų ūkis stengiasi taupyti ir vienas efektyviausių etapų būtų šildymas. Tie, kas jau domėjosi, kaip būtų galima šioje srityje sutaupyti, tai vienas paprasčiausių būdų yra šilumos siurbliai. Sakoma, kad būtent jie yra tas metodas, kuris bus draugiškas aplinkai bei itin ekonomiškas. Skaičiuojama, kad šilumos siurbliai gali būti net iki keturių kartų efektyvesni lyginant juos su standartiniais elektriniais radiatoriais.

Taigi jei tik jau domėjotės šilumos siurbliais, tai sužinojote, kad jie tikrai taupiai naudoja energiją. Koks jų veikimo principas? Viskas vyksta labai paprastai. Visų pirma šilumos siurbliai paima šilumą iš lauko ir tuomet ją perduoda patalpų šildymui arba vandens pakaitinimui. Dar svarbu pabrėžti, kad minėti prietaisai gali veikti ir atvirkštiniu režimu, tokiu būdu vėsinant patalpas.

Internete galima rasti tikrai daug informacijos, kaip išsirinkti šilumos siurblius, kokie yra skirtumai tarp jų, kodėl vieni yra pranašesni už kitus ir kur jie yra parduodami. Visgi turite žinoti, jog vienas pagrindinių faktorių, kuris turi daugiausiai įtakos šilumos siurblio darbo efektyvumui – pastato energinio naudingumo klasė. Būtent nuo jos priklausys, koks bus minimo prietaiso darbo efektyvumas. Savaime suprantama, kad labai svarbu dar yra ir šildomas plotas (kuo didesnė šildoma erdvė, tuo galingesnis šilumos siurblys bus reikalingas) bei šildymo sistemos tipas. Turėkite omeny, kad kuo aukštesnės energetinės klasės pastatas, tuo mažiau šilumos energijos reikės pasiekti tikslinei vidaus patalpų temperatūrai. Be to, galbūt tikrai ne visi dar žino, kad visi šilumos siurbliai iš 1 kWh elektros energijos gali pagaminti net iki keturių kWh daugiau šilumos energijos.

Rinkoje yra pastebima, kad lengviausia bei pigiausia įdiegti yra oras–oras šilumos siurblių sistemą. Skaičiuojama, kad vienai patalpai skirto įrenginio diegimas gali kainuoti bent tūkstantis ir daugiau eurų. Jeigu poreikis yra kelių patalpų, tai suma išauga ir gali siekti penkis ar dar daugiau tūkstančių eurų. Bet nors ir sistema oras–oras yra laikoma pigiausia rinkoje, bet deja ji negali ruošti karšto vandens. Tad teks apsvarstyti šio veiksmo poreikio papildomą tenkinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *