Saulės energijos panaudojimo galimybės

Visi žinome, jog saulės energiją ar kitokio šaltinio šviesą visai nesudėtinga paversti į elektros energiją. Mūsų šalyje  pastaruoju metu pastebimas rekordinis saulės elektrinių skaičiaus augimas. Todėl toks elektros energijos tiekėjas gali būti tikrai labai racionalus sprendimas. Visiems, svarstantiems apie šio įrenginio įsigijimą, be abejonės, labiausiai rūpi – kokia bus elektros kaina ir kiek kainuoja pati saulės elektrinė. Šiek tiek plačiau apie tai.

Paprastai žmonėms aktualūs tokie klausimai – kiek kainuos pati saulės elektrinė, per kiek laiko ji atsipirks ir koks elektros energijos tiekėjas pats patikimiausias. Iš karto pasakyti per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė yra gana sunku. Priklausomai nuo Lietuvos vietovės, vienodos galios saulės elektrinė gali pagaminti skirtingą kiekį elektros energijos. Be to reikia įvertinti eilę kitų aspektų, kurie apsprendžia, kaip greitai elektrinė bus atsipirkusi:

  • Įvertinkite kiek elektros energijos suvartojate per metus.
  • Sužinokite kokios galios yra jūsų namo įvadas. Saulės elektrinės galia turi  būti dvigubai mažesnį nei įvado galia.
  • Kai įvertinsite saulės elektrinės dydį galite susisiekti su specialistais, kurie paruoš jūsų saulės elektrinės vizualizaciją. Taip galėsite aiškiai  įsivaizduoti kaip atrodys jūsų elektrinė. Profesionalai parinks  geriausią įrangą. Beje, jeigu nerimaujate, jog neteisingai apskaičiavote elektrinės dydį ir galią, nusiraminkite. Meistrai noriai peržiūrės jūsų skaičiavimus ir ištaisys klaidas.

Kalbant apie tai, kiek kainuos pačios elektrinės įsigijimas ir sumontavimas, reiktų nepamiršti APVA paramos. Pasinaudojus aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) administruojama priemone,  galima padengti iki trečdalio elektrinės įrengimo kaštų. Tikslius skaičius pasakyti labai sunku, tačiau preliminarūs paskaičiavimai vis tiek egzistuoja. Jie rodo, jog be paramos saulės elektrinė atsiperka per 8-9 metus, o su APVA parama per 5-7  metus. Akivaizdu, jog valstybės parama ženkliai sutrumpina saulės jėgainės atsipirkimą.

Vis dar abejojantiems ar saulės energija tikrai yra efektyvi pateiksime šios energijos panaudojimo galimybes:

  • Nepamainoma saulės energija pastatų vėdinimui.
  • Taupiam namų šiltinimui.
  • Saulės energija vandens pašiltinimui. Tam puikiai pasitarnaus saulės kolektoriai. Tai yra prietaisai, kurie pritaikyti patalpų šildymui karštu vandeniu.
  • Alternatyvi energija apšvietimui. Pasitelkus saulės energiją ir LED apšvietimo naujausias technologijas, galėsite džiaugtis ne tik idealiu namų, bet ir kiemo ar net gatvės prie namų apšvietimu.
  • Viso namo aprūpinimas elektra.

Tad galima drąsiai teigti – jeigu saulės elektrinė iš pradžių gali pasirodyti gana nepigus pirkinys, per tam tikrą laiką ji išties atsipirks, o vėliau taupys pinigus, kuriuos išleistumėte apmokėdami sąskaitas už elektrą. Elektrum elektros tiekėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *