Saulės elektrinės 10 kW – sumažinkite išlaidas elektros energijai net 3 kartus!

saulės elektrinė

Šiuo metu Europos Sąjungoje (ES), JAV ir Lietuvoje vis labiau populiarėja elektros gavyba, išnaudojant saulės energiją. Saulės elektrinių įrengimas tiek verslo, tiek privatiems subjektams yra remiamas ES fondų, nes tokios elektrinės gamina švarią energiją ir padeda ženkliai sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį.

Lietuvoje gyventojai gali gauti paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), jei savo reikmėms planuoja įsirengti iki 10 kW galingumo saulės elektrinę. Tokios jėgainės pilnai užtenka šeimos namo reikmėms – apšildymui, vandens pašildymui ir elektrai aprūpinti.

Pagamintos elektros užtenka didelės šeimos poreikiams

Naudojant aukščiausios kokybės įrangą, saulės elektrinės 10 kW pagamina 30-45 kWh energijos per dieną ir tris kartus sumažina išlaidas elektrai. Tai labai daug energijos, jos užtektų didelės šeimos ar biuro darbuotojų poreikiams patenkinti. Kiek elektros bus pagaminta priklauso nuo metų laiko, elektrinės plokščių pasvirimo kampo, geografinės vietovės.

Dažniausiai namų ūkiui užtenka 4-5 kW galingumo jėgainės. Norint įsigyti elektromobilį ar elektra šildyti namą bei vandenį, verta pagalvoti apie didesnę 10 kW saulės elektrinę. Dėl skirtingų oro sąlygų Lietuvoje, nuo balandžio iki spalio mėnesio pagaminama daugiau energijos, o likusiu metu mažiau. Šiltuoju metų laiku pagamintas perteklius niekur nedingsta, bet pasirašius sutartį su „Ignitis“, jis saugomas tinkluose.

Elektros pasaugojimas tinkluose

Atsiskaitymas su elektros tinklais gali būti kelių variantų, tačiau saulės elektrinėms 10 kW rekomenduojama atsiskaityti pačių pagaminta saulės energija. Pagal šią sutartį, 36 procentus pagamintos energijos reikės atiduoti elektros tinklams už jos pasaugojimą, o likusią dalį pilnai galima naudoti savo reikmėms. Dėl to, kad pasaugojimo mokestis yra žymiai mažesnis negu įprasta elektros kaina, išlaidos elektrai sumažėja 3 kartus. Jeigu namas apšildomas elektra ar jos daug sunaudojama ūkyje, tai saulės jėgainės yra puikus sprendimas. Skaičiuojama, kad su APVA teikiama parama saulės elektrinės 10 kW atsipirktų per 5-7 metus. Tokios jėgainės pagaminta švari energija leistų 5 tonomis sumažinti CO2 dujų kiekį per metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *