Praktiški patarimai kaip apsaugoti medieną

Atmosferos poveikis yra natūralus procesas, kuris laikui bėgant efektyviai suardo medieną (ir daugelį kitų medžiagų). Vandens poveikis, biologiniai komponentai ir atmosferos pokyčiai paskatins šį procesą. Namų savininkams šis procesas labiausiai trukdo eksterjero medienai. Lietus, UV spinduliai ir įkyrūs medieną gręžiantys vabzdžiai yra žalingos realybės. Negydomi ir nepadengti šių elementų poveikis gali brangiai kainuoti. Niekas nenori blėstančios sodo estetikos, todėl apsimoka veikti greitai.  

Medienos aliejus suteikia gerą medienos apsaugą

Giliai prasiskverbiantis į medienos grūdus, kad pakeistų eterinius aliejus, prarastus dėl oro sąlygų, medienos aliejai maitina ir sandarina paviršių, apsaugodami medieną iš vidaus. Medienos alyvos, padedančios išvengti išdžiūvimo, deformacijos ir skilimo, suteikia tvirtą, patvarią ir hidroizoliacinę, mažai blizgančią apdailą. Pasirinkite aliejaus ir dervos mišinį, kad pagerintumėte vandens atstūmimą, arba patobulintus UV filtrus, kad padidintumėte medienos apsaugą ir apsaugotumėte nuo saulės spindulių.

Tepkite alyvą, kai mediena yra sausa. Už pramoninio naudojimo ribų įtrynimas aliejumi yra labiausiai paplitęs medienos konservavimo būdas. Tinkamas aliejus įsigers į medienos poras, išlaikydamas medieną tvirtą ir sulėtindamas vandens, kuris gali sukelti puvimą, absorbciją. Pora aliejaus sluoksnių gali apsaugoti medieną metų metus, tačiau tai labai priklauso nuo alyvos ir aplinkos, todėl reguliariai tikrinkite. Jei aliejaus lašelis greitai susigeria, mediena išdžiūvo. Prieš tepdami aliejų, nuvalykite visas dulkes ir nešvarumus.

Paruoškite medieną nuvalydami dulkes nuo nešvarumų ar šiukšlių. Nuvalykite medieną švariu, sausu rankšluosčiu ar skudurais. Atkreipkite dėmesį ir pataisykite visus medienos nelygumus ar trūkumus. Pasirinkite aliejų arba komercinį produktą. Yra daug alyvų ir medienos konservavimo produktų, tinkamų naudoti namuose. Vadovaukitės šiais patarimais, kad pasirinktumėte geriausią savo medieną. Apdaila, kurios sudėtyje yra volframo aliejaus, geriau apsaugo nuo vandens. Daugiau informacijos rasite shop.remmers.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *