Populiariausi saulės moduliai Lietuvoje

saulės moduliai

Lietuvoje susidomėjimas saulės energija ir kitais tvariais atsinaujinančios energijos šaltiniais, auga vis sparčiau. Ne tik didžiulės įmonės, bet ir vis daugiau namų ūkių renkasi diegti saulės elektrines arba kitaip vadinamas – saulės jėgaines, ir jomis naudotis, vietoje įprastos miesto tiekiamos elektros.

Saulės elektrinė, fiksuodama saulės energiją paverčia ją elektros energija, kuri gali būti naudojama, kaip įprasta miesto tiekiama elektra buičiai aprūpinti ir ne tik. Saulės jėgainės visumą sudaro ne vienas, ir net ne keletas komponentų, tarp jų: inverteriai, elektros srauto sekimo ir valdymo sistemos, įvairūs laidai bei saulės moduliai, kurie atlieka praktiškai pagrindinį vaidmenį saulės elektrinės mechanizmo visumoje, kadangi jų efektyvumas lemia saulės energijos surinkimą.

Rinkoje, kurioje saulės modulių pasiūla yra milžiniška, gali būti sunku išsirinkti tinkamą, todėl verta atsižvelgti į tai, kokie yra populiariausi toje šalyje, kurioje juos norite diegti. Pavyzdžiui Lietuvoje, itin populiarūs yra monokristaliniai saulės moduliai, jie puikiai tinka gyvenamųjų namų stogams, ypač tankiai apgyvendintose vietovėse. Dėl itin didelio efektyvumo ir kompaktiškumo, jie idealiai tinka maksimaliai padidinti energijos gamybą ir nepristatant didžiulio kiekio modulių. Dėl itin ilgo tarnavimo laiko, monokristaliniai saulės moduliai yra itin mėgiami vartotojų. Paprastai jiems suteikiama bent 20-ties metų garantija.

Lietuvoje, saulės šviesos, dėl geografinės padėties, yra tikrai ne tiek ir daug, kiek kartais norėtųsi, monokristaliniai saulės moduliai puikiai tinka, kadangi yra sukurti generuoti energiją, net esant silpnai saulės spinduliuotei. Monokristaliniai saulės moduliai yra itin mėgiami ir dėl to, nes jų priežiūra yra gana paprasta, užtenka vos retkarčiais lengvai pavalyti, kad būtų užtikrintas optimalus saulės spindulių pasisavinimas.

Tuo tarpu polikristaliniai saulės moduliai, dažniau pritaikomi didesniuose projektuose, pavyzdžiui ant komercinių pastatų stogų, kur yra daug vietos, ir kur bene didžiausias prioritetas yra ekonomiškumas. Polikristalinius, lyginant su monokristaliniais moduliais, yra lengviau, paprasčiau ir pigiau pagaminti, todėl rinkoje jie yra parduodami už mažesnę kainą. Tačiau norint pasiekti tą patį efektyvumą, kaip monokristalinių saulės modulių, reikėtų įsigyti keletu modulių daugiau. Tačiau verta paminėti, kad ir polikristaliniai saulės moduliai yra patvarūs ir tarnauja ilgus metus, jiems paprastai suteikiama bent 15-os metų garantija iš tiekėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *