Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas. Kada jis reikalingas?

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas – tai procesas, kurio metu yra nustatomas pastato ar tam tikros jo dalies, energijos suvartojimas, įvertinamas energinis naudingumas. Taip pat ir priskiriama energinio naudingumo klasė bei išduodamas pastato energinio naudingumo sertifikatas. Pastato sertifikate, energinio naudingumo klasės yra skirstomos nuo žemiausios G iki aukščiausios A++.

Šis sertifikatasreikalingas, kuomet yra statomi, parduodami ar nuomojami pastatai. Asmuo, kuris stato pastatą ar tas, kuris yra pastato savininkas, turi pateikti pastato energinio naudingumo sertifikatą nuomininkui ar pirkėjui. Sertifikato galiojimo laikas, negali būti ilgesnis nei 10 metų.

Pastato sertifikatas yra privalomas, jei parduodate  ar išnuomojate pastato dalis. Pavyzdžiui:  butus, kitos paskirties atskiro naudojimo patalpas. Tokiu atveju, šis sertifikatas, gali būti išduodamas remiantis viso pastato su bendra šildymo sistema sertifikatu arba identiško buto, kuris yra tame pačiame daugiabutyje sertifikatu.

Proceso kaina priklauso nuo numatomos pastato energinio naudingumo klasės ir pastato šildomo ploto bei konstrukcijų sudėtingumo. Gyvenamiesiems namams kaina prasideda nuo 80 eurų ir gali siekti iki 200 eurų. Daugiabučiams ir didesniems pastatams kaina yra individuali. Visi skaičiavimai ir pastato energinio naudingumo sertifikato išdavimas, užtrunka iki dviejų savaičių, skaičiuojant nuo visos reikiamos informacijos bei dokumentų gavimo. Sertifikatas galioja lygiai 10 metų.

Energetinio naudingumo sertifikavimas yra reikalingas šildomiems gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems pastatams bei jų dalims. Baigiant naujų pastatų statybą, rekonstravimą, modernizavimą ar kapitalinį remontą. Tai pat, parduodant ir  išnuomojant pastatus ar jų dalis. Jei pastatuose, kuriuose didesnę kaip 500 m² naudingojo vidaus patalpų ploto dalį sudaro viešbučių, administracinės, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto, kultūros, mokslo, sporto, gydymo ir poilsio paskirties patalpos, yra papildomos sąlygos. Šiuose pastatuose, matomoje ir gerai pastebimoje vietoje, turi būti pakabintas ne senesnis kaip 10 metų pastato energetinio naudingumo sertifikatas.

Sertifikavimas privalomas šildomiems gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems pastatams bei jų dalims. Kultūros paveldo statiniams, maldos namams, poilsio paskirtį turinčius pastatus. Taip pat ir nešildomiems pastatams bei avarinės būklės pastatams. Šiems statiniams reikalingas naudingumo sertifikatas arba jo kopija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *