Parama saulės elektrinėms gyventojams ir verslui 2021 metais

2021 metais, kaip ir praeitais, numatoma parama saulės elektrinėms įrengti ant namo stogo ar įsigyti saulės parkuose. Paramą gali gauti gyventojai ir juridiniai asmenys dar šiais metais, jeigu suspės pateikti prašymą iki balandžio mėnesio 30 dienos.

Parama saulės elektrinėms gyventojams

Gyventojai gali gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą saulės elektrinėms iki 10 kW dydžio. 10 kW galios jėgainė per metus pagamina apie 10 000 kWh elektros, kurios užtektų net ir dideliam namų ūkiui bei elektromobiliui pakrauti.

Parama skiriama:

Įrengiant saulės elektrinę ant nuosavos žemės ar namo stogo

Parama saulės elektrinėms ant nuosavos žemės ar namo stogo siekia:

  • 323 euro už 1 kW, įrengiant saulės modulius su inverteriu;
  • 243 euro už 1 kW, įrengiant tik saulės modulius.

Subsidija skiriama gyventojams, jeigu žemės sklypas ar pastatas priklauso fiziniam asmeniui nuosavybės, nuomos, panaudos teise. Nuomos ar panaudos sutartis turėtų galioti ne mažiau nei 6 metus.

Rezervuojant jėgainę saulės parke

Rezervuoti jėgainę saulės parke ir gauti APVA paramą gali buto, namo ar sodo namo savininkai, jos dydis yra 323 euro už 1 kW galios.

Parama verslui

2021 metais parama atsinaujinančių išteklių panaudojimui juridinių asmenų pastatuose siekia 25 mln. eurų. Ją galima gauti įrengiant saulės elektrines valstybiniuose pastatuose bei religinių bendruomenių pastatuose. Subsidijuojama iki 80 % projekto kainos.

Parama saulės elektrinėms įmonių pastatuose gali siekti 30 %.

Šiais metais sudaryta puiki galimybė sumažinti elektros išlaidas tokiuose visuomeniniuose pastatuose kaip mokyklos, darželiai, ligoninės, bažnyčios. Didelių pastatų mėnesio elektros sąskaitos gali siekti ir iki 1000 eurų, o įrengtos jėgainės kainą sumažintų apie 3 kartus. Gavus 80 % paramą saulės elektrinei ant visuomeninio pastato finansinė nauda būtų jaučiama mažiausiai 25 metus, toks yra jėgainės garantijos laikas.

Jeigu planuojate įsirengti saulės elektrinę ir norite gauti valstybės kompensaciją, bet nežinote kaip teisingai užpildyti prašymą, galite konsultuotis su „Saulės grąža“ įmonės specialistais, kurie patars ir atsakys į visus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *