Nemaloniausi buities darbai ir kaip juos įveikti

Apklausus 600 žmonių Lietuvoje paaiškėjo, kad buities darbai, kaip kambarių ir kitų patalpų valymas, drabužių lyginimas yra vieni nemėgstamiausių. 31 % žmonių pačiu nemaloniausiu darbu įvardijo skalbinių lyginimą. Išsiaiškinkime, ar galima švarinimąsi padaryti veiksmingesniu ir malonesniu užsiėmimu.

Skalbinių lyginimas

Specialistai sako, kad skalbiniai sunkiai pasiduoda lyginimui kai jie yra perdžiūvę, ypač medvilnė, linas, todėl naudokite džiovyklę su garų funkcija ar lyginkite drabužius, kol jie dar šiek tiek drėgni. Taip šį darbą galėsite atlikti greičiau.

Grindų plovimas

Apklausos duomenimis grindų plovimas atsiduria antroje vietoje tarp nemaloniausių buities darbų. Jo nemėgsta 27 % apklaustųjų. Palengvinti šį darbą galima pradžioje išsiurbus grindis dulkių siurbliu. Juo surinksite didžiausius nešvarumus, o paskui pasinaudokite šluoste su kotu.

Skirtingų patalpų valymas namuose reikalauja žinių, pavyzdžiui, medinėms grindims netinka drėgmė, todėl jas plaukite tik šiek tiek drėgna šluoste. Vonios, tualeto, virtuvės plytelėm valyti galite naudoti daugiau vandens, pridžiūvusius nešvarumus nušveičiant specialiomis priemonėmis.

Dulkių siurbimas

Dulkių siurbimo namuose nemėgsta 24 % respondentų. Šį darbą efektyviau galima atlikti pasirinkus tinkamus dulkių siurblio antgalius. Kietesnei kiliminei dangai naudokite minkštus šepečius. Antgaliai su besisukančiu šepečiu padeda geriau išvalyti augintinių plaukus bei dulkes.

Langų valymas

Patalpų valymas užtrunka žymiai ilgiau kai reikia nuplauti langus. Nors langai įprastai valomi kelis kartus per metus, tačiau kartais jie užsiteršia greičiau, kai yra arti gatvės bei arti žemės. Gerai, jeigu pasieksite langus nuvalyti pasilipę ant kėdės, tačiau, ką daryti kai jie yra aukšti, per visą sieną? Jums reikės įsigyti įvairių langų valymo įrenginių su ilgais kotais ir turėti laisvą pusdienį šiam darbui. Vis tik yra dar vienas būdas kaip bent retkarčiais išvengti visų nemalonių buities darbų.

Visų namų patalpų valymas su profesionalios įmonės pagalba

Kartą į mėnesį galite samdyti specialią įmonę, užsiimančią patalpų valymu. Tokios įmonės darbuotojai turi reikiamas priemones net ir aukštai esantiems langams plauti, jie ne tik išsiurbia kilimus, išplauna grindis, bet gali ir išlyginti skalbinius, pakeisti patalynę. Taip bent retkarčiais pailsėsite nuo pabodusių švarinimosi rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *