Mokymasis žaidžiant: edukacinių žaidimų nauda

Mokymasis žaidžiant yra svarbi vaiko raidos dalis. Nors užtikrinimas, kad vaikas turi pakankamai žaidimo laiko, yra didelė nauda šeimoms, nes vaikai išnaudoja besikaupiančią energiją, tačiau iš tikro vaikai pradeda suprasti, ką jie žaidžia, net kūdikystėje. Net ankstyvoje vystymosi stadijoje vaiko protas plečiasi tik žiūrint į savo aplinką ir priimant ją. Todėl edukaciniai žaislai tokie svarbūs.

Žaisdami ir naudodamiesi mokomaisiais žaislais vaikai išmoksta daug įvairių įgūdžių, kurių jiems prireiks jų gyvenime, pavyzdžiui:

  • Problemų sprendimas,
  • Priežasčių ir pasekmių suvokimas,
  • Kompromisų radimas ir konfliktų sprendimas,
  • Smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas,
  • Kūrybiškumo ir vaizduotės puoselėjimas,
  • Savarankiškumas,
  • Savivertės suvokimas.

Vaikai gali pradėti naudotis mokomaisiais žaislais jau nuo mėnesio amžiaus. Jauniems kūdikiams jusliniai lavinamieji žaislai padės sužadinti pojūčius. Mobilieji telefonai, čiulptukai ir kūdikių žaidimų arkos yra puikūs pirmieji žaislai vaikams, nes jie daugiausia dėmesio skiria jutiminiam žaidimui per garsą, regėjimą ir prisilietimą. Kai vaikas toliau auga ir vystosi rankų ir akių koordinacija, šeimos gali pradėti pristatyti žaislus, skatinančius daugiau sąveikos, pavyzdžiui, nešiojamus žaislus, kurie ir toliau skatins regėjimo ir klausos pojūčius mirksinčiomis šviesomis ir skirtingais garsais.

Vaikui bręstant, pasirinkę konkrečiam amžiui tinkamus žaislus, jis galės toliau mokytis. užduotis sprendžiantys žaislai, tokie kaip krautuvai ar kaladėlės, padės jūsų vaikams įveikti užduotis ir geriau suprasti priežastis bei pasekmes. Šio tipo mokomieji žaislai taip pat padės jiems pasitikėti savimi, kai jie išmoks, kaip žaislas veikia po bandymų ir klaidų. Kai vaikas tampa mobilesnis, galite pristatyti vaikštynes, kurios padėtų išmokyti koordinacijos ir pusiausvyros. Skaičius taip pat galite įvesti skaičiuodami vaiko žingsnius. Stalo žaidimai atitinkamam amžiui leidžia geriau socializuotis.

Dvejų metų ir vyresniems vaikams pristatomi žaislai, skatinantys fizinį aktyvumą. Kai jie yra pakankamai subrendę naudoti triratį, dviratį ar riedučius, įsitikinkite, kad jūsų vaikas supranta su šiais žaislais susijusias problemas ir naudodamiesi šiais žaislais įtraukite šalmą ir (arba) kitą apsauginę įrangą. Žaislai berniukams turi būti su gerai apgalvota apsauga. Šeimos gali toliau skatinti kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius, suteikdamos savo vaikams sudėtingesnius edukacinius žaidimus. Vaikai taip pat sužinos, kaip šeimos girdi žodžius, kuriuos jie girdi skaitydami ar kalbėdami kartu.

Mokymasis žaidžiant nesibaigia namuose ar klasėje. Negalima pervertinti mažų vaikų lauko žaidimų svarbos. Štai todėl rekomenduojama šeimoms mokytis lauke! Pasivaikščiokite ir surinkite gamtos gėrybių, tokius kaip šakelės, lapai, kankorėžiai ir kt. Juos vėliau panaudosite meno projektuose. Šeimos gali tiesiog mėgautis laiku lauke, smagiai žaisdami prie vandens ar pasidarę pikniką – žaidimų aikštelę parke.

Žaidimo įtraukimas į vaiko dieną gali būti įdomus ir naudingas jų augimui. Nepraleiskite šios jų gyvenimo dalies!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *