Kodėl būtina pasikeisti padangas?

Kiekvienas vairuotojas, gyvenantis vidutinio klimato platumose, supranta, kad pasikeitus sezonui reikia keisti ir padangas. Žinoma, kartais automobilių entuziastams kyla mintis išvengti padangų keitimo, kai kurie iš jų naudoja net universalias padangas. Bet šis sprendimas toli gražu ne visada yra idealus ar net priimtinas.

Apžvelkime pagrindinius žieminių ir vasarinių padangų skirtumus:

Visų pirma, vasarinės padangos gaminamos iš gana tvirtos medžiagos. Taigi, naudojamos karštu sezonu jos nesideformuoja. Todėl tokios padangos tarnauja ilgai.

Vasarinės padangos gaminamos didelio sukibimo ir mažo pasipriešinimo važiavimui, todėl tai turi įtakos ir faktui, kad važiuojant reikia mažiau degalų.

Jei žiemą naudojate vasarines padangas, tai tampa labai sunku, o stabilumas sumažėja. Jei važiuojate su tokia guma sniego ir ledo keliais, transporto priemonė gali tapti net nevaldoma.

Žieminių padangų gamybai naudojama daug minkštesnė medžiaga nei vasarinėms padangoms. Žieminės padangos, net esant minusinei temperatūrai, yra gana elastingos, o sukibimas slidžiu keliu yra didelis.

Svarbu atsiminti, kad žieminės padangos naudojamos šaltuoju metų laiku, o vasarinės, kai lauko temperatūra yra aukštesnė nei nulis. Jei vasarą naudosite žiemines padangas, jos ilgainiui taps labai minkštos ir labai greitai susidėvės. Tuo pačiu, norint, kad vasarą automobilis važiuotų gerai ir greitai su žieminėmis padangomis, reikės sudeginti daugiau degalų. Be to, renkantis vieną ar kitą gumos rūšį, reikia atsižvelgti į protektoriaus raštą. Vasarinės padangos yra su giliais išilginiais grioveliais. Būtent šie grioveliai lengvai nusausina lietaus vandenį ir nešvarumus. Ant žieminių padangų yra gilūs išmetimo grioveliai.

Netinkamų padangų naudojimas blogina rato sukibimą su danga, ilgėja stabdymo atstumai, todėl susidaro susidūrimo pavojus ir labai rizikuojama vairuotojo, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumu. Dėl šios priežasties padangų keitimas turėtų būti prioritetinis klausimas vairuojant tiek lengvąjį automobilį BMW, tiek kitą transporto priemonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *