Kas pavojingiau slidus ar šlapias kelias?

ziema 

Besikeičiančios oro sąlygos ir kelio danga gali apsunkinti vairavimą net jei esate ir itin patyręs vairuotojas. Svarbu įvertinti, kokios yra Jūsų transporto priemonės padangos ir kokiomis sąlygomis jos labiausiai pritaikytos saugiam vairavimui. 

Vairavimo patirties svarba

Kalbėdami apie vairavimo patirtį turime omenyje ne tik ilgą laiką praleidžiamą vairuojant, bet ir gebėjimą žinias apie vairavimą pritaikyti konkrečiose situacijose. Vairuotojai profesionalai turbūt iškart galėtų atsakyti į klausimą, kokios yra jų transporto priemonės padangos ir kaip dera valdyti automobilį besikeičiant oro sąlygoms. Tačiau daugeliu atvejų mes vairuojame net nesusimąstydami, ar mūsų automobilio padangos tinkamos slidžiame kelyje, ar saugu vairuoti, kai asfalto danga tampa šlapia ir pan.

Lietuvoje galiojančios Kelių eismo taisyklės numato datas, kuomet reikia keisti transporto priemonių padangas, o ši tvarka yra nustatyta būtent atsižvelgiant į oro sąlygas, besikeičiančius metų laikus. Nors globalinio atšilimo akivaizdoje dažnas suabejoja šių datų tikslumu, tačiau galime pripažinti, jog šlapia kelio danga net ir šiltuoju metų laiku yra ne mažiau pavojinga už apledėjusį kelią.

Ieškodami padangų https://www.naujos-padangos.lt/padangos/vasarines-padangos/ greitai ir patogiai sužinosite, kokias padangas pasirinkti pritaikant jas prie dažniausiai pasitaikančių oro sąlygų ir kelio dangos.

Ką dar svarbu žinoti?

Padangos automobiliui ar kitai transporto priemonei, anot specialistų, parenkamos ir atsižvelgiant į technologijas, kurios yra įdiegtos transporto priemonėje. Vienos sistemos užtikrina, kad autobobilis neslystų, kitos sureguliuoja stabdymo sistemą, važiuoklių darbą ir pan. Taip pat svarbu įvertinti, kokiomis sąlygomis dažniausiai bus eksploatuojamas automobilis. Svarbi jo apkrova, kiti parametrai, kurie daro įtaką padangų dėvėjimuisi, o, iškilus ekstremalioms situacijoms, ir stabdymo keliui bei vairavimo saugumui.

Kuris kelias – apledėjęs ar šlapias – yra pavojingesnis vienareikšmiškai atsakyti yra sunku, tačiau vairuotojai pripažins, jog svarbiausia yra tinkamos padangos bei gebėjimas deramai įvertinti besikeičiančias sąlygas. Svarbi kelio danga, techniniai automobilio parametrai.

Linkime iš anksto pasirūpinti, kad automobilis būtų tinkamai sukomplektuotas ir jį būtų malonu bei saugu vairuoti bet kokiu oru.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *