Kapų plokštės – paprastas ir estetiškas kapavietės tvarkymas

Vis didesnė gyventojų dalis pasirenka kapaviečių įrengimą arba atnaujinimą granito plokščių dengimu. Toks pasirinkimas suteikia daug privalumų: atrodo labai estetiškai, nereikalauja daug priežiūros, leidžia sutaupyti daug laiko, kas ypač aktualu užsienyje gyvenantiems ar tiesiog užimtiems žmonėms.

Nors kapų plokštės iš granito kainuoja brangiau, bet užtikrina ilgaamžiškumą. Tai investicija labai ilgam laikui, kuri tikrai su laiku atsiperka, nes kapavietė visais metų laikais atrodo prižiūrėta ir tvarkinga.

Ką svarbu žinoti apie kapaviečių dengimą granito plokšte?

·         Prieš pradedant darbus, reikalinga nuodugni kapo peržiūra, nes šis darbas labai kruopštus. Reikia išanalizuoti net tik kapo geografinę padėtį, bet ir įvertinti nuolydžius, jei tokių yra. Taip pat reikia įsitikinti, ar kapavietės pamatai yra tvirti, ar nėra skilimų, nelygumų. Esant trūkumams, rekomenduojama išlieti naujus pamatus, tam, kad plokštės laikytųsi tvirtai ir būtų galima užtikrinti darbų atlikimo garantinį laikotarpį.

·         Sutvarkius visus kapavietės trūkumus, ateina metas pasirinkti kapų plokštės iš granito akmens rūšį ir norimus spalvų derinius. Gamintojai klientams pateikia projekto vizualizacijas ir brėžinius, apskaičiuoja darbų sąmatą.

·         Kapų dengimo plokšte kaina priklauso nuo: kapavietės būklės, ar reikia lieti naujus pamatus, ar ne, ar reikalingi kiti papildomi darbai, nuo pasirinkto plokštės dizaino ir pačios kapavietės dydžio.

Privalumai:

·         unikalumas. Kapų plokštės iš granito gaminamos pagal individualius užsakymus. Yra galimybė plokštę personalizuoti ir pritaikyti prie bet kokių matmenų, todėl kapavietė gali atrodo tikrai išskirtinai;

·         praktiškumas. Tokia kapavietė nereikalauja daug priežiūros, tinka rečiau lankomiems kapams. Plokšte uždengtame kape neauga nei žolės, nei piktžolės. Priežiūra itin minimali – tik periodiškas lapų, spyglių ar dulkių nušlavimas;

·         ilgaamžiškumas. Granito plokštės yra pagamintos iš labai tankaus ir sunkaus akmens. Tai suteikia atsparumą ne tik esant skirtingoms klimato sąlygoms, bet ir nuo įvairių cheminių ar mechaninių veiksnių poveikio. Toks kapavietės dengimas tarnauja daugybę metų. Reikalui esant, kai reikia palaidoti daugiau artimųjų, plokštę galima nukelti. Taip pat visada galima ir tobulinti esamą dizainą. Tai pirkinys praktiškai visam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *