Kaip galima pačiam sumontuoti terasą?

terasa

Jeigu nors kartą gyvenime yra tekę dirbti statybinius darbus ir turite bent pačius pagrindinius statybinius įrankius terasos montavimas savo rankomis neturėtų jūsų gąsdinti. Jums reikės grąžto, kampinio šlifuoklio, elektrinio pjūklo, gręžtuvo, gulsčiuko ir keletos kitų rankinių įrankių. Šį darbą gali atlikti vienas žmogus bet išgręžti pamatus ir greičiau surinkti karkasą būtų greičiau su pagalbininku.

Nuo ko pradėti?

Visų pirma reikia paruošti pagendą terasai. Tai priklauso nuo jūsų namo tipo, pamatų aukščio ir sklypo reljefo. Išgręžkite polinius pamatus pagal tai kiek kvadratinių metrų planuojate statyti, vieną ar dvi terasos kraštines galite tvirtinti ir prie namo. Tokiu atveju nereikės gręžti pamatų, darykite tai jei leidžia galimybės, sutaupysite laiko ir medžiagų. Poliniai pamatai turi būti tokio gilio kad būtų atsparūs įšalui, tokie pat kaip statytumėte namo ar tvoros pamatus. Internete galite pamatyti daug paveikslėlių kur terasos pamatai daromi įpilant betoną ir tvirtinimo elementus į oranžinius kanalizacijos vamzdžius. Tai daroma dėl tvirtumo ir ilgaamžiškumo, kad betonas nebūtų atviras ir netrupėtų laikui bėgant. Tam kad vanduo gerai susigertų į gruntą galite po terasa išpilti smulkios frakcijos akmenukų arba patiesti vandeniui pralaidžios izoliacinės medžiagos kad po apačia nesudygtų žolės. Jeigu nepadarysite tvirtų pamatų, terasa gali judėti nuo įšalo, gali susigadinti vaizdas ir medžiagos.

Kas svarbu?

Terasos konstrukcijai montuoti naudokite specialius tvirtinimo elementus. Jokių būdu nenaudokite vinių nes tai nors ir pigu bet nepatikima. Negailėkite medžiagų, tarpai tarp terasos lentas laikančių gulekšnių turi būti ne didesni nei 80 o dar geriau ir mažesni, nes jei nesilaikysite šios taisyklės, grindys gali girgždėti ir linguoti kai vaikščiosite. Nepamirškite ir tai, kad ant terasos tikriausiai norėsite padėti didelius vazonus su gėlėmis kurie gali sverti 50 kg ir daugiau, o kur dar lauko baldai, kepsninė ir kitai daiktai. Terasos pagrindas turi būti tikrai tvirtas. Terasos apačia geriausia uždengti iki pat žemės, taip rudenį vėjas nepripustys lapų ir šiukšlių ir nereikės jų valyti, o tai patikėkite yra labai nepatogu.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *