Kada reikalingos naujos vasarinės padangos?

padangos

Automobilio padangos yra vienas iš svarbiausių saugumo kriterijų kelyje. Kaip žinia, automobilio padangas privaloma keisti du kartus per metus, tačiau jos nebūtinai turi būti naujos. Tas pačias padangas galima naudoti kelis sezonus, svarbu, jog protektoriaus gylis atitiktų minimalius reikalavimus.

Jeigu su žieminėmis be dyglių padangomis galima važinėti ir vasarą, tai vasarinės padangos gali būti naudojamos išskirtinai tik numatytu vasarinių padangų eksploatavimo laikotarpiu. Nepaisant to, jog yra nurodyta, kad vasarinių padangų eksploatavimas trunka nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d., padangas keisti reikia atsižvelgiant į jų būklę. Žinoma, naujų padangų saugumas ir sukibimas su kelio danga yra neabejotinai pats idealiausias. Tačiau priklausomai nuo gamintojo yra deklaruojama, koks minimalus likusio protektoriaus gylis dar yra saugus padangų eksploatavimui kelyje.

Europos teisės aktuose deklaruojama, kad vasarinių padangų protektoriaus minimalus gylis turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm per visą rato perimetrą. Kita vertus, rekomenduojama nelaukti, kol jis pasieks minimalų gylį, nes tokių padangų efektyvumas esant prastoms oro sąlygoms yra ganėtinai mažas. Atlikti bandymai parodė, jog šis deklaruojamo saugaus protektoriaus minimalus gylis, esant dideliam greičiui, gali būti mirtinai pavojingas. Todėl nereikėtų kliautis vien tik nuostatais ir tikėtis, jog oro sąlygos bus visuomet tik palankios.

Palyginimui, bandymo metu buvo testuojamos naujos ir naudotos padangos, lyjant stipriam lietui, su skirtingu protektoriaus likučiu. Kaip žinia, naujos vasarinės padangos protektoriaus gylis, priklausomai nuo gamintojo, gali būti 7-9 mm. O tai yra labai didelis skirtumas, lyginant su deklaruojamu minimaliai saugiu. Todėl stabdant lengvąjį automobilį ant šlapios dangos, važiuojantį ~80 km/h greičiu, stabdymo kelias gali prailgėti nuo kelių iki dešimties metrų. O esant dar didesniam greičiui – ir iki 100 metrų, su 1,6 mm protektoriaus gyliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *