Ar brangu tvarkyti šildymo sistemas?

santechnika

Šildymo sistemos tvarkymas ar keitimas atliekamas retai, tačiau tai yra nepigus projektas. Pakeisti seną sistemą nauja jums kainuotų brangiau dar ir dėl to, kad reiktų išardyti visus senus vamzdynus, pašalinti betoną grindyse, sienose ir instaliavus sistemą naujai, vėl viską užbetonuoti, užglaistyti, užklijuoti plyteles ir išdažyti. Šiam darbui atlikti reikia daug žmogaus darbo, todėl projekto sąmatoje darbo sąnaudų eilutė gali būti netgi didesnė nei medžiagų ir šildymo katilo kainas sudėjus. Geresnė situacija yra užsienyje, ten gyventojams valstybė kompensuoja 10-40 proc. remonto, įrengimo ir šildymo sistemos detalių įsigijimo išlaidų. Gyventojams remonto išlaidos gali būti ir atidėtos arba prailgintas mokėjimo terminas, galimybė išsimokėti dalimis. Lietuvoje tuo pasigirti negalime, todėl planuojat šildymo sistemos tvarkymą, reikia sutaupyti keletą tūkstančių eurų. Jeigu gedimai rimti, tai reiškia, kad ir katilų remontas bus brangus.

Šildymo katilų ir detalių kainos

Katilo kaina priklauso nuo galingumo ir gamintojo modelio. Pigūs katilai, kaip taisyklė yra neekonomiški, dažnai genda nes yra nepatvarūs todėl į tokius žiūrėti neverta. Pridėjus 500 eurų jau turėsite vidutinės klasės dujinio šildymo katilą (1000-1500eur). Be to, nupirkę geresnio gamintojo katilą, būsite tikri, kad jis jums tarnaus ilgiau. Deja, genda ir brangūs katilai. Pavyzdžiui, gero dujinio kondensacinio katilo Viessman boileris kainuoja 500 eur, įvairios sklendės, vožtuvai 100-200 eurų ribose. Šildymo vamzdelių ir radiatorių keisti dažnai nereikia todėl apie juos nekalbėsime. Pavienės jungiamosios šildymo sistemų detalės – įvairūs kraneliai, sklendės, atbulinės eigos vožtuvai taip pat nėra pigūs. Dar kelis šimtus gali kainuoti meistro iškvietimas ir detalės pakeitimas. Nereikia pamiršti, kad pradėjus šalinti problemą, pastebimos ir kitos problemos kurias geriau būtų pašalinti tuo pačiu ir bent jau kurį laiką vėl gyventi ramiai.

Priežiūra – svarbu

Didelių šildymo sistemos gedimų galite išvengti jei nors kartą arba du kartus per metus išsiskviesite šildymo sistemų meistrą tam, kad šis peržiūrėtų ir įvertintų visus šildymo sistemos mazgus, sklendes, katilą, kaminą ir kitas svabias sistemos dalis. Už tokias apžiūras sumokėsite 20-50 eurų bet išvengsite neplanuotų išlaidų kurios galis siekti keletą šimtų eurų. Tai daryti verta dar ir todėl, kad šildymo sistemą naudojame bent 6 mėnesius per metus. Jeigu jums įvyks sistemos gedimas žiemą ir reikės didesnio remonto, tai sukels jūsų šeimai didelius nepatogumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *