Virtuvinės buitinės technikos prietaisų valymo ypatumai

Niekas nepaverčia mūsų virtuvės taip nepriekaištingai spindinčios kaip švarūs ir tvarkingi virtuvinės buitinės technikos prietaisai. Todėl jei norite, kad gaminti ir valgyti maistą virtuvėje jums būtų maloniau ir jaukiau, turėtumėte sužinoti, kaip jūsų virtuvėje esantys buitinės technikos prietaisai turėtų būti prižiūrimi.

Jūsų šaldytuvas

Vieta tarp jūsų šaldytuvo galinės dalies ir sienos įprastai yra viena iš pačių nešvariausių vietų jūsų būste. Joje galima rasti daugybę nešvarumų, begalę dulkių ir daiktų, kurie laikui bėgant nukrenta žemyn nuo mūsų kasdien naudojamo šaldytuvo. Todėl labai svarbu reguliariai išvalyti visus už šaldytuvo besikaupiančius nešvarumus – tam labai puikiai pagelbėja dulkių siurblys. Jei kartu nuvalysite ir šaldytuvo galinę sienelę, tuomet prailginsite jo tarnavimo laiką ir užtikrinsite, kad jis neperkaistų.

Taip pat turėtumėte reguliariai įvertinti ir savo šaldytuvo durelių tarpinių būklę. Durelės yra dažniausiai naudojama kiekvieno šaldytuvo dalis, tačiau lygiai taip pat įprastai ji yra ir labiausiai nuvertinama dalis. Tačiau jei jūs pamiršite apie savo šaldytuvo durelių tarpinių reguliarų valymą, ilgainiui galite susidurti su būtinybe jas pakeisti, kadangi dėl prastos jų būklės ir didelio susidėvėjimo, durelės tiesiog nebegalės tinkamai užsidaryti, tokiu būdu išleisdamos iš šaldytuvo šaltą orą.

Žinoma, turėtumėte kartas nuo karto išvaldyti ir savo šaldytuvo vidų, pirmiausia iš jo išimant visus maisto produktus ir kruopščiai nuvalant visą šaldytuvo interjerą. Tam puikiai tinka vanduo ir balto vyno actas, sumaišytas lygiomis dalimis. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie jūsų šaldytuvo eksterjerą.

Jūsų viryklė/kaitlentė ir orkaitė

Dauguma šiuolaikinių orkaičių modelių turi savaiminio išsivalymo funkciją. Todėl visuomet yra rekomenduojama patį sunkiausią darbą palikti pačiai orkaitei. Kita vertus, yra kelios vietos, kurių tokia funkcija negali pasiekti, t.y. orkaitės durelių tarpinės ir pats rėmas, todėl juos turėtumėte nuvalyti savo rankomis, į pagalbą pasitelkę vyno actą arba muiliną vandenį ir valymo kempinėlę.

Tuo tarpu tam, kad galėtumėte tinkamai nuvalyti savo viryklę arba kaitlentę, turėtumėte pasitelkti šias priemones:

  • Jei naudojate viryklę, pripildykite kriauklę karštu vandeniu, įpilkite į jį muilo ar kito virtuvinio valiklio ir įdėkite į vandenį viryklės kaitviečių dalis, paliekant jas mirkti keletui valandų. Tuomet jas labai gerai nušveiskite su šiukščiomis šveitimo priemonėmis. Jei prireikia, tokią procedūrą pakartokite keletą kartų.
  • Jei naudojate kaitlentę, jos paviršiaus valymas bus paprastesnis nei dujinės arba elektrinės viryklės, tačiau kaitlenčių valymui jūs turėtumėte pasitelkti joms valyti pritaikytas valymo priemones, kurias galite įsigyti buitinių prekių parduotuvėje. Tokiu būdu nepažeistumėte kaitlentės paviršiaus ir galėtumėte lengviau pasiekti savo norimą tikslą.

Jūsų indaplovė

Jūs galite manyti, kad jums tikrai nereikia valyti savo indaplovės vien todėl, kad ji yra skirta indų plovimui. Tačiau iš tikrųjų tai nėra teisingas požiūris, kuris galėtų padėti prailginti jūsų indaplovės tarnavimo laiką ir užtikrinti jos veikimo efektyvumą. Savo indaplovę jūs ne tik turėtumėte reguliariai išvalyti pasitelkiant balto vyno actą (plovimo ciklą naudojant be indų), tačiau taip pat turėtumėte kartas nuo karto patikrinti ir indaplovės dugne esantį filtrą, kuris gali užsikimšti nuo maisto likučių, kurie į filtrą patenka plaunant indus.

Jūsų mikrobangų krosnelė

Mikrobangų krosnelės vidaus valymas yra labai paprastas. Jums tereikia į ją įdėti indą su vandeniu ir įjungti kaitinimo režimą. Kuomet mikrobangų krosnelės vidus aprasos, ją išjunkite ir šiek tiek luktelėkite. Tuomet jums tereikės visus nešvarumus nuvalyti su šluoste.

Naudinga informacija dalinasi: https://www.vilniausmeistrai.eu – profesionalus buitinės technikos taisymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *