Vandens filtrai – klausimas, kurį naujakuriai turėtų apsvarstyti vieną pirmųjų

Šiandien mūsų gyvenimą lengvina bei paįvairina tokie buitiniai prietaisai, apie kurių egzistavimą seneliai net pagalvoję nebūtų. Tad toks dalykas kaip iš čiaupo bėgantis geriamasis vanduo atrodo daugiau nei savaime suprantamas dalykas. Tiesa, šio teiginio nereikėtų priimti kaip savaime suprantamo dalyko.  Jūsų namuose vanduo gali būti, tačiau šio tinkamumas vartojimui gali sukelti nemažai abejonių. Tad naujakuriai, prieš svajodami, kokios spalvos čiaupą ar kokios formos vonią rinktis, visų pirma turėtų apsvarstyti vandens filtrų klausimą bei technines galimybes šių įrengimui. Priešingu atveju vandens filtrai namui kaina gali nustebinti ne visai maloniai. Natūralu, jog tais atvejais, kai vandens filtro įrengimui nėra numatyta vietos, nepasirūpinta elektros instaliacija, kanalizacija ar nubėgimo trapu, rūpesčių šį įrengiant gerokai padaugėja, o tai tiesiogiai susiję ir su didesnėmis išlaidomis. Viso to būtų galima išvengti, jei vienas pirmųjų naujakurių žingsnių būtų susijęs su vandens kokybės išyrimu bei sprendimo, kaip šią pagerinti, priėmimu.

Faktas, iš kokio šaltinio jūsų namus pasiekia vanduo, yra tiesiogiai susijęs su vandens kokybės problemomis bei šių sprendimo galimybėmis.

Gręžiniai. Požeminis gręžinio vanduo neabejotinai pranoksta vandenį iš paviršinių šaltinių, tačiau ir pastarasis yra neatsiejamas nuo tam  tikrų problemų. Viena dažniausiai pasitaikančių – padidintas geležies kiekis. Neretai gręžinių vanduo nemaloniai nustebina…smarve, atsirandančia dėl jame esančio mangano, amonio, arseno bei eilės kitų sunkiųjų metalų. Tokio vandens vartojimas sukelia ne tik diskomfortą, bet ir gali įtakoti rimtas sveikatos problemas. Taip pat reikia paminėti, jog gręžinių vanduo dažnai būna kietas. Nors šį savybė žalos sveikatai padaryti ir negali, tačiau buitinė technika dėl pastarosios dažnai „išeina iš rikiuotės“, o maudynės sukelia odos išsausėjimą.

Šuliniai. Žvelgiant į sparčiai augantį šulinių užterštumą, tenka konstatuoti liūdną faktą, jog, norint vartoti šių vandenį, vis dažniau būtina atlikti filtravimą. Viena opiausių bei pavojingiausių šulinių vandens problemų – užterštumas nitratais, galimas išaiškėti tik po atliktų vandens tyrimų. Vandens kietumas – taip pat dažnas reiškinys. Jei pastebėjote, jog šulinio vanduo kietas, tikėtina, įtakos  turi tam tikri organikos junginiai. O kur dar įvairūs mechaniniai teršalai, pasiekiantys šulinio vandenį iš aplinkos ir galintys padaryti nepataisomą žalą buities prietaisams.

Vandentiekis. Nors centralizuotai gyventojams tiekiamas vanduo turėtų būti tyras it krištolas, tačiau praktikoje pasitaiko išimčių: pradedant dažnai pasitaikančia kieto vandens problema ir baigiant retais atvejais, kai viename ar kitame mieste randama arseno ar net gyvsidabrio dalelių.

Nesvarbu, iš kokio šaltinio jūsų namus pasiekia vanduo, www.ltaqua.lt padės rasti šio valymo sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *