Ortakinė ventiliacijos sistema su rekuperacija ar sieniniai mini rekuperatoriai?

rekuperatorius

Šiais laikais statomi aukštesnės energinės klasės pastatai, griežtinami statybų standartai ir reikalavimai, o vėdinimas tapo neatsiejamas nuo šiuolaikinės apgyvendinimo koncepcijos. Yra du pagrindiniai vėdinimo sistemų su rekuperacija tipai: kanalinė vėdinimo sistema su rekuperacija ir sieniniai mini rekuperatoriai. Kviečiame pasižvalgyti po naują trumpą filmą apie tuos du populiariausius vėdinimo tipus ir jų ypatumus. Tikimės, kad tai padės jums nuspręsti, koks ventiliacijos būdas yra geriausias jums ir jūsų namui ar butui.

Kanalinė vėdinimo sistema su rekuperacija


Kaip sistema veikia? Patalpose įrengti oro padavimo ir išleidimo kanalai bei vėdinimo įrenginys. Kanalinė vėdinimo sistema per kanalus tiekia gryną orą į gyvenamąsias patalpas. Nešvarus oras pašalinamas iš patalpų, kuriose jis labiausiai užterštas. Nešvarus oras surenkamas iš patalpų ir pašalinamas taip, kad nesimaišytų su tiekiamu oru.

Montavimas. Kanalinę vėdinimo sistemą su rekuperacija sudaro vėdinimo įrenginys ir ortakio elementai. Tai nėra taip lengva montuoti. Pagal parengtą projektą, ortakiams turėtų būti numatyta erdvė šalia lubų. Oro kanalų ir visos vėdinimo sistemos montavimą turi atlikti specialistas arba aukštesnės kvalifikacijos darbuotojas.
Efektyvumas. Oro kiekis skirtingose patalpose subalansuojamas pasirenkant ortakių kiekį ir skersmenį. Kiekvienas kambarys vėdinamas atsižvelgiant į poreikius. Nešvarus oras, pavyzdžiui, iš virtuvės ar tualeto, pašalinamas ir nepasiskirsto kituose kambariuose. Verta paminėti, kad kanalinė rekuperacijos sistema leidžia sinchronizuoti vėdinimo įrenginio ir virtuvės gaubto veikimą, taip palaikant norimą temperatūrą patalpose. Taip pat yra specialių sprendimų, kai vėdinimo įrenginys yra integruotas su gaubtu.
Komfortas. Komforto sąvoka neatsiejama nuo oro kokybės ir temperatūros. Vėdinimo sistemos filtrai išvalo patalpas nuo oro teršalų, dulkių, alergenų ir kitų kenksmingų dalelių. Galima pasirinkti skirtingo efektyvumo ir sudėties filtrus, atsižvelgiant į aplinkos sąlygas. Oras, einantis per šilumokaitį, naudoja išmetamo oro energiją įsiurbiamo oro pašildymui, todėl taupoma vertinga energija. Šis procesas vadinamas rekuperacija. Į patalpas tiekiamas papildomai šildomas oras. Pažangūs rotaciniai šilumokaičiai gali atgauti iki 92% šilumos. Kanalinė vėdinimo sistema su rekuperacija neleidžia patekti į gatvės triukšmą. Ortakių sistemoje naudojami duslintuvai užtikrina tylų darbą ir garso izoliaciją.
Kontrolė. Protingas valdymas padeda taupyti energiją ir suteikia optimalų komfortą. Galima pasirinkti įvairius vėdinimo režimus (grafikus), atsižvelgiant į jūsų kasdienius poreikius. Specialios programos leidžia bet kada prisijungti ir valdyti įrenginį nuotoliniu būdu. Vėdinimo įrenginio automatizavimas gali suteikti vartotojui informacijos apie energijos suvartojimą, energijos taupymą, filtrų užterštumo lygį ir pan. Apskaičiuota, kad intelektuali kontrolė leidžia daugiau nei du kartus sumažinti vidutines vėdinimo elektros sąnaudas.

 

Sieniniai mini rekuperatoriai


Kaip jie veikia? Mini rekuperatoriai veikia poromis, reguliariai keisdami vėdinimo kryptį – ištraukdami orą iš kambario 70 sekundžių, kurio metu kaitinamas keramikinis šilumokaitis; po 70 sekundžių ventiliatorius keičia sukimosi kryptį ir pradeda tiekti orą į patalpas. Oras sušyla iš keramikinio šilumokaičio – tai leidžia pakaitomis pakeisti oro judėjimą iš dalies atgaunant arba rekuperatorių.

Montavimas. Sieninį mini rekuperatorių lengva montuoti, užtenka gręžti skyles namo išorinėse sienose. Jie vadinami „montuojamais ant sienos“, nes montuojami ant sienos, išgręžę vieną ar dvi skylutes sienoje. Į angą įmontuotas mini rekuperatorius, kuris tiekia gryną orą ir pašalina nešvarų orą. Kiekviename kambaryje, kurį norite vėdinti, įmontuoti atskiri mini rekuperatoriai.
Efektyvumas. Oro srautai ne visada yra optimaliai paskirstomi patalpose. Pvz., Į patalpas gali patekti nešvarus oras iš vonios kambario ar virtuvės; Be to, darbinis virtuvės gaubtas gali išbalansuoti ventiliacijos sistemą. Įjungus gaubtą, į kambarį patenka daugiau oro, nei sieninis mini šilumokaitis gali sušilti, todėl kambariai yra nepageidaujamai vėsinami. Norint kompensuoti šilumos nuostolius, reikalinga galingesnė šildymo sistema. Ventiliatoriai yra mažai galios, todėl priešinis vėjas gali sutrikdyti mini rekuperatorių darbą.
Komfortas. Sieninių mini rekuperatorių filtrai efektyviai apsaugo sistemą ir patalpas nuo teršalų, kurių dalelės yra didelės. Tačiau mažas filtrų tankis neleidžia jiems sulaikyti dulkių, alergenų ar kitų mažų ir kenksmingų dalelių. Be to, sieniniai mini rekuperatoriai gali užkirsti kelią gatvės triukšmui.

Kontrolė. Mini rekuperatorių valdymas yra paprastas, su ribotomis galimybėmis. Juos galima įjungti arba išjungti. Galima reguliuoti ventiliatoriaus greitį. Be to, kai kurie iš jų yra su nuotolinio valdymo pultu.

Kiekviena iš šių vėdinimo sistemų turi savo ypatumus. Tikimės, kad mūsų informacinis filmas padės pagilinti jūsų žinias apie ventiliaciją apskritai ir palengvins jūsų sprendimų priėmimo procesą renkantis buto ar namo ventiliaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *