Kokiems pastatams reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

Pirkdami bet kokį buitinį prietaisą, pavyzdžiui, naują šaldytuvą ar skalbimo mašiną, tikriausiai atkreipiate dėmesį į jo energijos klasę. Nuo to priklauso, kiek elektros energijos sunaudosite naudodami prietaisą. Kaip tai susiję su pastato energiniu naudingumu? Tiek daug, kad specialistų išduodamoje pažymoje pateikiami labai panašūs duomenys, iš kurių galima sužinoti, kiek per metus išleisite namo eksploatacijai.

Energinis naudingumas yra oficialus dokumentas. Jame pateikiama informacija apie tai, kiek energijos reikia pastatui šildyti ir kiek tai kainuos. Skaičiavimai atliekami atsižvelgiant į šildymo sistemos parametrus ir karšto vandens suvartojimą. Energijos suvartojimo sąnaudos apskaičiuojamos remiantis matavimais:

  • pastato įrenginių galingumas ir efektyvumas,
  • izoliacija ir šilumos nuostoliai.

Šis dokumentas padeda laikytis valstybės nustatytų techninių ir statybos reikalavimų, susijusių su energijos vartojimo efektyvumu. Tai padeda sumažinti šilumos nuostolius ir pasiekti optimalų energijos suvartojimo lygį. Jis taip pat gali būti naudojamas būsimoms šildymo ir karšto vandens išlaidoms apskaičiuoti.

Kuriems pastatams reikalingas toks dokumentas?

Visi naujai statomi, parduodami ar nuomojami pastatai, taip pat nekilnojamojo turto objektai, kurių energinis naudingumas pasikeitė dėl perstatymo ar renovacijos, privalo turėti energinio naudingumo sertifikatą. Dėl energinio naudingumo sertifikato galite kreiptis pds.lt .Tačiau Statybos įstatyme numatytos tam tikros reikalavimo turėti energinio naudingumo sertifikatą išimtys. Pastatai, kuriems sertifikatas nereikalingas, yra šie:

  • saugotini paminklai;
  • maldos vietos ir religinė veikla;
  • pastatai, skirti naudoti ne ilgiau kaip 2 metus;
  • negyvenamieji pastatai, naudojami žemės ūkio veiklai;
  • pramoniniams ir komerciniams pastatams, kurių energijos poreikis neviršija 50

kWh/m2 per metus;

  • gyvenamieji pastatai, skirti naudoti ne ilgiau kaip 4 mėnesius per metus;
  • atskiri pastatai, kurių naudingasis plotas mažesnis nei 50 m2.

Naujai statomų pastatų atveju energijos vartojimo sertifikatas turės būti pridedamas prie pranešimo apie statybos užbaigimą arba prie prašymo išduoti leidimą naudoti pastatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *