10 faktų, kurių nežinojote apie daugiafunkcinius puodus

puodasPasaulyje daugiafunkciniai puodai seniai užsitarnavo ir garsių virtuvės šefų, ir paprastų namų šeimininkių simpatijas, tačiau Lietuvoje šis išmanus virtuvės prietaisas dar pakankamai naujas atradimas, kuris palyginti neseniai įsiveržė į vietinę rinką.

Tad, nieko nuostabaus, kad konservatyvesnio požiūrio atstovai, į šią naujieną kol kas žiūri šiek tiek skeptiškai.  Vis dar vyrauja nuomonė, kad daugiafunkciniame puode pagamintas maistas savo skoninėmis savybėmis negali prilygti tradiciniu būdu ruoštiems patiekalams. Visgi, didžioji dalis mitų gimsta iš informacijos spragų, kurias šiame straipsnyje ir pabandysime užglaistyti.

  1. Neribotos maisto ruošimo galimybės. Indukcinis kaitinimas ir gaminimo programų įvairovė – pagrindinės savybės, skiriančios daugiafunkcinį ir paprastą puodą, todėl nevertėtų nuvertinti sudėtingos elektroninės sistemos, kurios dėka viename puode galite paruošti ir keptą mėsą, ir sriubą, ir košę vaikams be didelių pastangų. Standartinis daugiafunkcinis puodas paprastai turi 5-7 maisto gaminimo programas, to pilnai pakanka kasdieniniam naudojimui, tačiau šuo metu rinkoje yra ir modernesnių įrenginių, kuriuose gali būti įdiegta 10 ir daugiau maisto gaminimui skirtų programų, leidžiančių paruošti itin sudėtingus gurmaniškus valgius.
  2. Daugiafunkciniame puode pagamintas maistas yra sveikesnis. Turbūt nežinojote, kad daugiafunkcis puodas yra sukurtas remiantis rusiškos krosnies principu, kai maistas gaminimo metu neturi jokio kontakto su deguonimi. Maistas daugiafunkciniame puode yra gaminamas hermetiškame inde ir indukcinio kaitinimo būdu, todėl išsaugo daugiau vitaminų, mineralinių medžiagų bei natūralių skoninių savybių. Be to, daugiafunkcis puodas turi neprisvylančią dangą, todėl  maisto ruošimo metu nebūtina naudoti riebalų ar aliejaus. Taigi, paruoštas maistas daugiafunkciniame puode turi mažiau kilo kalorijų ir žmogaus organizmui kenksmingų riebalų.
  3. Galingumas – taupantiems laiką. Daugiafunkcinio puodo galingumas lemia maisto gaminimo laiką. Dažniausiai šie puodai būna nuo 500 W iki 980 W galingumo, tačiau renkantis puodo galingumą vertėtų atsižvelgti į kasdieninius poreikius bei maisto gaminimo įpročius. Jei esate nuolatos skubantis žmogus ar turite didelę šeimą, rekomenduojama rinktis galingesnį daugiafunkcinį puodą. Visgi, optimaliausias pasirinkimas būtų 700-900 W galingumas, jo pilnai pakanka greitai ir skaniai pagaminti ir pačius sudėtingiausius valgius. Visgi, UAB „Redmondas“ direktorė Beata XX teigia, kad geriausiai daugiafunkcinį puodą padės išsirinkti specialistai, kurie išklausę jūsų poreikius bei lūkesčius parinks optimaliausią daugiafunkcinio puodo variantą, kuris visapusiškai patenkins, o dažnais atvejais ir pranoks jūsų lūkesčius.
  4. Talpa pagal kiekvienos šeimos poreikius. Daugiafunkcio puodo talpos pasirinkimą lemia šeimos narių skaičius. Jei maistas gaminamas vienam ar dviem asmenims, pakanka 2-3 litrų talpos daugiafunkcio puodo. Jei šeima didesnė vertėtų rinktis 5 l talpos puodą. Toks puodas nesunkiai pagamins maistą 4-5 asmenų šeimai.
  5. Medžiagos ir dizainas.  Šiuo metu rinkoje yra trys populiariausi medžiagų tipai, iš kurių gaminami daugiafunkciniai puodai: nerūdijantis plienas, plastikas bei nerūdijančio plieno ir plastiko derinys, kuris yra labiausiai paplitęs. Pagrindinė puodo dalis gaminama iš nerūdijančio plieno, o kitos detalės, tokios kaip dangtis, rankenėlės ir valdymo blokas – iš plastiko. Kalbant apie dizainą, viskas priklauso nuo jūsų skonio. Šiuo metu rinkoje galima aptikti tradicinių – apvalių daugiafunkcinių puodų, puodų, kurie išvaizda primena tradicinius ir mums įprastus puodus ar net futuristinio dizaino daugiafunkcinius puodus, kurie nesunkiai randa vietą ir labai moderniame interjere.
  6. Daugiafunkcinis puodas ir garų puodas nėra vienas ir tas pats. Garų puodas jau seniai ne naujiena, tačiau jis turi dvi problemas: jis arba yra, tačiau neaišku, ką jame skanaus ir įdomaus galima paruošti, arba jo nėra. Pastarąją bėdą nesunku išspręsti, tačiau norint pagaminti skonio receptorius džiuginantį maistą, reiktų gerai išstudijuoti Azijos bei Rytų virtuvę, nes sotūs lietuviški patiekalai ir garuose ruošiamas maistas – sunkiai suderinami dalykai. Tuo tarpu, daugiafunkcinis puodas maistą gali ne tik garinti, bet ir kepti, virti ar troškinti, todėl idėjų, ką šiandien paruošti vakarienei tikrai neturėtų pritrūkti.
  7. Nesudėtinga naudotis ir prižiūrėti. Į puodą sudedami patiekalui reikalingi produktai ir pasirenkama maisto gaminimo programa – tai viskas, ką reikės atlikti daugiafunkcinio puodo savininkui visa kita padaro pats puodas. Pažangesni daugiafunkciniai puodai turi „uždelsto paleidimo“ funkciją, kuri automatiškai įjungia puodą nustatytu laiku, ir jis paruošia maistą pageidaujamu metu. Daugiafunkciniai puodai turi nesvylantį paviršių, todėl jų plovimas neužima daug laiko ir nevargina.
  8. Racionalios kainos. Daugiafunkcinio puodo kainą lemia medžiagos, iš kurių jis yra pagamintas, galingumas, talpa bei programų skaičius. Nedidelio ir gana paprasto daugiafunkcinio puodo, kurio talpa yra iki 3 l, o galingumas siekia 600 W kaina gali svyruoti nuo 150 iki 300 Lt. Tuo tarpu, pažangesnis modelis gali kainuoti apie 500 Lt, tačiau toks daugiafunkcinis puodas bus galingesnis, didesnės talpos, o įmontuotos elektroninės sistemos – „protingesnės“. Tad, pasirinkimą turėtų nulemti jūsų šeimos poreikiai bei maisto gaminimo įpročiai.
  9. Elektros energijos sąnaudos. Daugiafunkcinis puodas gali būti naudojamas visur, kur yra elektros energija, visgi, reikia pabrėžti, kad tai nėra ekonomiškas įrenginys. Žinoma, jis „suvalgo“ mažiau elektros energijos nei elektrinė viryklė, tačiau nevertėtų tikėtis, kad įsigijus daugiafunkcinį puodą sąskaitos už elektros energiją sumažės.
  10. Ilgaamžis pirkinys. Kokybiškas daugiafunkcinis puodas gali tarnauti gerą dešimtmetį.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *