Žyma: padangos

Kas pavojingiau slidus ar šlapias kelias?

ziema 

Besikeičiančios oro sąlygos ir kelio danga gali apsunkinti vairavimą net jei esate ir itin patyręs vairuotojas. Svarbu įvertinti, kokios yra Jūsų transporto priemonės padangos ir kokiomis sąlygomis jos labiausiai pritaikytos saugiam vairavimui. 

Vairavimo patirties svarba

Kalbėdami apie vairavimo patirtį turime omenyje ne tik ilgą laiką praleidžiamą vairuojant, bet ir gebėjimą žinias apie vairavimą pritaikyti konkrečiose situacijose. Vairuotojai profesionalai turbūt iškart galėtų atsakyti į klausimą, kokios yra jų transporto priemonės padangos ir kaip dera valdyti automobilį besikeičiant oro sąlygoms. Tačiau daugeliu atvejų mes vairuojame net nesusimąstydami, ar mūsų automobilio padangos tinkamos slidžiame kelyje, ar saugu vairuoti, kai asfalto danga tampa šlapia ir pan.

Lietuvoje galiojančios Kelių eismo taisyklės numato datas, kuomet reikia keisti transporto priemonių padangas, o ši tvarka yra nustatyta būtent atsižvelgiant į oro sąlygas, besikeičiančius metų laikus. Nors globalinio atšilimo akivaizdoje dažnas suabejoja šių datų tikslumu, tačiau galime pripažinti, jog šlapia kelio danga net ir šiltuoju metų laiku yra ne mažiau pavojinga už apledėjusį kelią.

Ieškodami padangų https://www.naujos-padangos.lt/padangos/vasarines-padangos/ greitai ir patogiai sužinosite, kokias padangas pasirinkti pritaikant jas prie dažniausiai pasitaikančių oro sąlygų ir kelio dangos.

Ką dar svarbu žinoti?

Padangos automobiliui ar kitai transporto priemonei, anot specialistų, parenkamos ir atsižvelgiant į technologijas, kurios yra įdiegtos transporto priemonėje. Vienos sistemos užtikrina, kad autobobilis neslystų, kitos sureguliuoja stabdymo sistemą, važiuoklių darbą ir pan. Taip pat svarbu įvertinti, kokiomis sąlygomis dažniausiai bus eksploatuojamas automobilis. Svarbi jo apkrova, kiti parametrai, kurie daro įtaką padangų dėvėjimuisi, o, iškilus ekstremalioms situacijoms, ir stabdymo keliui bei vairavimo saugumui.

Kuris kelias – apledėjęs ar šlapias – yra pavojingesnis vienareikšmiškai atsakyti yra sunku, tačiau vairuotojai pripažins, jog svarbiausia yra tinkamos padangos bei gebėjimas deramai įvertinti besikeičiančias sąlygas. Svarbi kelio danga, techniniai automobilio parametrai.

Linkime iš anksto pasirūpinti, kad automobilis būtų tinkamai sukomplektuotas ir jį būtų malonu bei saugu vairuoti bet kokiu oru.

 

Akcijos padangoms – pirkite, tačiau apgalvotai!

padangos

Padangų kokybė – svarbus kriterijus, lemiantis vairavimo komfortą, patogumą ir jūsų saugumą. Nors naujos padangos nėra itin pigus sprendimas, investicijų šiam pirkiniui gailėti nereikėtų. Optimalus pasirinkimas – akcijos padangoms, leidžiančios ir sutaupyti, ir džiaugtis gera padangų eksploatacija. Iš kitos pusės, nereikėtų aklai pasikliauti žema kaina – pirmiausia racionaliai įvertinkite, ar šios padangos iš tiesų atitiks jūsų poreikius, ar tiks jūsų transporto priemonei, ar neteks nusivilti prabėgus vos keliems naudojimo mėnesiams?

 

Ar žinote, kokias padangas rinktis?

Pirmiausia, būtina žinoti, kokios padangos tinka jūsų automobiliui. Šiuo atveju reikėtų kuo mažiau nutolti nuo gamintojo reikalavimų. Kitaip sakant, turite suprasti, kad gamintojas jau apgalvojo visus niuansus, kurie yra tinkamiausi konkretaus modelio priemonei, todėl žino, kokios padangos užtikrins patogiausią ir saugiausią vairavimą. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, kad ne visais atvejais gamintojo rodikliai atitiks jūsų vairavimo įpročius, pvz., jei mėgstate išbandyti transporto priemonės jėgą ir važinėti greičiau arba, priešingai, jei gyvenate užmiestyje ir privalote nuolatos įveikti sunkiai pravažiuojamus kelius, natūralu, kad gamintojo pateikti rodikliai jums netiks. Dėl konkrečiai jūsų atveju tinkančių padangų rekomenduojame pasitarti su autoservisų darbuotojais ar padangų pardavėjais, kurie galės pasiūlyti optimaliausią sprendimą.

 

Kaip neapsigauti per akcijas?

Labai svarbu įvertinti padangų gamintoją. Jei matote, kad akcija orientuota į nežinomo gamintojo produkciją, būkite atsargūs. Net ir itin gera kaina nepadės sutaupyti, jei jau po kelių vairavimo mėnesių būsite priversti ieškoti naujų padangų. Taip pat akcijų nereikėtų vaikytis ir tais atvejais, kai padangos yra gana senos, t. y. senesnės nei 10-ties metų. Deja, net ir nenaudojama guma sensta, o tai reiškia, kad ilgus metus sandėliuotos padangos negalės užtikrinti vairavimo komforto ir kels pavojų jūsų saugumui. Vertinant akcijas, būtina atkreipti dėmesį ir į pardavėją, pvz., į profesionalumą ir kokybę orientuotas „Padangos plius“ pardavimo salonas visuomet siūlys itin patrauklias akcijas, garantuodamas optimalų kainos ir kokybės santykį. Ir priešingai, nežinomo vardo pardavėjas gali siekti išparduoti prastas padangas, kurių niekas nebenori pirkti.

 

Protingo pirkimo taisyklės

Kad būtumėte patenkinti naujomis padangomis, pirkimo taisyklės yra gan paprastos – rinkitės patikimą pardavėją ir rinkoje palankiai vertinamą gamintoją, kuris gali užtikrinti, kad jo padangos atitiks itin aukštus kokybės reikalavimus. Pernelyg nenutolkite nuo automobilio gamintojo patarimų, tačiau rinkitės jūsų vairavimo įpročius atitinkančias padangas. Galiausiai – nepamirškite kainos, todėl nuolatos domėkitės pardavėjo organizuojamomis akcijomis ir išpardavimais, pvz., verta pagalvoti apie naujų žieminių padangų įsigijimą pavasarį – tai patogus būdas už itin patrauklią kainą įsigyti kokybišką produkciją, kurią galėsite naudoti ateityje.

Seni straipsniai