Kategorija: Virtuvė

Kokia buitinė technika pigiau populiariausia?

Įsigijus būstą ar įrenginėjant namus daugelis orientuojasi į jų interjero detales, sienų spalvas ir baldus, tačiau nenumato tinkamo biudžeto, kuris reikalingas įvairiems buities prietaisams. Dėl to vėliau tenka susidurti su situacijomis, kuomet ieškoma buitinė technika pigiau. Žinoma, tokie įrenginiai visų pirma turi būti kokybiški bei ilgaamžiai, ir tik tuomet vertėtų kreipti dėmesį į kainą, tačiau didžiulis prekių pasirinkimas ir tvyranti konkurencija leidžia šiuos gaminius įsigyti gan patraukliomis kainomis. Na, o kad žinotumėte, ko galite tikėtis ieškodami prekių su nuolaidomis, šiandien apžvelgsime, kokia buitinė technika pigiau yra pati populiariausia.

Virtuvinė buitinė technika pigiau

Svarbiausia erdvė, kurioje reikalinga daugiausiai buitinės technikos yra virtuvė, o pirmasis prietaisas, pagal kurį įrenginėjama likusi erdvė – šaldytuvas. Norint įsigyti tikrai galingą, moderniu funkcionalumu pasižymintį šaldytuvą gali tekti sumokėti ir iki keleto tūkstančių eurų, todėl šiuo atveju buitinė technika pigiau tikrai aktuali. Paprastai žmonės šaldytuvų patrauklesnėmis kainomis ieško internete, gamintojų svetainėse arba rizikuoja bei gabena juos iš kaimyninių šalių, tokių kaip Lenkija. Visgi saugiausias būdas tai daryti – nuolaidų medžioklė lyginant patikimus ir geriau žinomus pardavėjus.

Virtuvei labai svarbi ir orkaitė. Pastaroji taikoma pagal poreikius. Jei gaminama mažiau, o orkaitė įjungiama vos keletą kartų per mėnesį, galima rinktis kuklesnį variantą ir daugiau lėšų investuoti į pačią kaitlentę. Jei orkaitė ganėtinai svarbi virtuvės dalis, galima dairytis modernesnių, lengviau valdomų prietaisų.

Kalbant apie virtuvinę buitinę techniką pigiau būtų sunku nepaminėti indaplovių. Nors dar neseniai jos buvo laikomos prabangos preke, šių įrenginių naudą supranta vis daugiau žmonių. Jei šeima didelė, reikalinga talpesnė ir daugiau kainuojanti indaplovė. Tokiais atvejais verta pasinaudoti kainų palyginimo svetainėmis, padėsiančiomis nustatyti vietas, kuriose šį prietaisą įsigysite geriausiomis sąlygomis.

Buitinė technika pigiau voniai

Dar viena erdvė, kuriai reikalinga buitinė technika pigiau – vonia. Žinoma, pagrindinį vaidmenį čia atlieka skalbimo mašinos ir džiovyklės. Nors dar neseniai visiems atrodė, kad kuo daugiau funkcijų turi skalbimo mašina, tuo ji geresnė, pastaruoju metu jų atsirado tiek daug, kad žmonės vėl grįžta prie paprastumo. Tai naudinga norintiems sutaupyti – mat mažesnės talpos bei mažiau režimų turinčios skalbyklės automatiškai yra pigesnės.

Šiuolaikiški virtuvės baldai už patrauklią kainą

virtuves baldai

Virtuvės įrengimas – labai svarbus procesas, kuriant namų interjerą ir jaukumą. Virtuvė kiekvienuose namuose yra svarbi erdvė, kadangi čia šeimos praleidžia labai daug laiko. Šiandien virtuvė vis dažniau tampa atviresnė ir jaukesnė, ne retai ji įrengiama kartu su valgomuoju ar svetaine. Todėl virtuvės baldai bei jų tendencijos kasmet keičiasi ir taikosi prie naujų reikalavimų.

Kokia turėtų būti šiuolaikinė virtuvė?

Kuriant virtuvės projektą, ir renkantys, kokie virtuvės baldai turėtų joje atsidurti, reikėtų pirmiausia pagalvoti apie tai, kad virtuvė yra ta erdvė, kurioje Jūs būnate kiekvieną dieną. Greičiausiai sprendimai, kuriuos priimsite dabar, lydės Jus gal ir visą dešimtmetį, todėl labai svarbu, kad kiekvienas naujas pirkinys būtų tinkamai apgalvotas ir reikalingas.

Todėl nesvarbu, ar Jūsų virtuvės baldai Kaune ar kitame mieste buvo nupirkti, labai svarbu, kad jie būtų tinkamai pagaminti ir atitiktų Jūsų lūkesčius. Pavyzdžiui, anksčiau buvo įprasta, kad virtuvėje būtų daugybė spintelių ir nedidelis kampas, prie kurio susėstų keli šeimos nariai. Tuo tarpu šiandien virtuvės baldai pagal užsakymą gaminami todėl, kad vis daugiau žmonių ieško originalesnių sprendimų. Pavyzdžiui, nedidelė sala virtuvės viduryje, didžiulis apvalus valgomojo stalas.

Jeigu renkatės šiuolaikišką virtuvės interjerą, iš anksto apgalvokite, kad Jūsų pasirinkti virtuvės baldai ikea ar kitoje parduotuvėje pirkti turėtų būti pagaminti tik iš kokybiškų medžiagų. Virtuvėje šiandien jau populiarėja natūralūs medžio masyvo baldai gamyba jų gali kiek užtrukti, tačiau kokybė džiugins ne vienerius metus.

Kaip sutaupyti virtuvės įrengimui?

Dažnai renkantis virtuvės baldus iškyla klausimas, kaip neišleisti daug pinigų. Specialistai pataria iš anksto numatyti, kokį biudžetą pageidaujate skirti virtuvės remontui ar įrengimui ir tuos pinigus suskirstyti labai aiškiai. Pavyzdžiui, kiek kainuos virtuvės baldai, kiek galėsite sumokėti už reikalingą techniką. Taip planuoti pirkinius bus daug paprasčiau.

Be to, virtuvės baldai kaina jų ir kokybė nebūtinai turi gąsdinti. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje parduodami pigūs virtuvės baldai, dar nebūtinai reiškia, jog jie nėra kokybiški. Norėdami sutaupyti galite ieškoti, kur parduodami virtuvės baldai naudoti. Jeigu jie jau turėjo šeimininką, o vis dar atrodo puikiai, greičiausiai yra pagaminti iš itin kokybiškų medžiagų. Be to, sutaupyti gali padėti ir kai specialių išpardavimų metų siūlomi virtuvės baldai akcija dažnai ženkliai sumažina kainą. Tad skyrę laiko paieškoms galėsite būti tikri, kad Jūsų pasirinkti virtuvės baldai bus ne tik patikimi, bet ir padės šiek tiek sutaupyti.

Kaip atrodo modernūs klasikinės virtuvės baldai?

interjerasVirtuvės įrengimas pradedamas nuo baldų. Gal tiksliau – nuo stiliaus paieškų. Prieš pradėdami įrenginėti virtuvę, turite žinoti, kokio stiliaus baldus rinksitės. Vienus žavi klasikinės virtuvės baldai, kiti gręžiasi į modernizmą, tačiau vis dažniau ieškoma tarpinio varianto, apjungiančio abu stilius. Interjero specialistai teigia, kad moderni klasika virtuvėje tampa dominuojančiu stiliaus sprendimu, kurį renkasi tiek nedidelės kvadratūros buto savininkai, tiek itin erdvių namų šeimininkai.

 

Svarbiausia – kokybė!

Moderni klasika visų pirma orientuota į kokybę. Tokie baldai privalo būti aukštos kokybės medžiagų, užtikrinti ilgaamžę eksploataciją ir ilgą laiką išsaugoti savo prekinę išvaizdą. Masiškai gaminami baldai, visų pirma, neatitiks jūsų interjero vizijos, kadangi konkreti virtuvė reikalauja apgalvoto stiliaus plano, baldų suderinamumo ir visos erdvės išbaigtumo. Kitaip sakant, jei siekiate iš tiesų aukšto rezultato, siūlome kreiptis į profesionalius baldininkus, kurie padės realizuoti jūsų interjero idėjas. Jei šios atrodo irgi kiek miglotos, verta pasikalbėti su dizaino specialistais, galinčiais pasiūlyti konkrečiai jūsų virtuvei tinkančius sprendimus.

 

Modernios klasikos išskirtinumas

Moderni klasika rekomenduojama žmonėms, kuriems patinka harmoninga dermė tarp to, kas sena ir nauja. Žiūrint giliau, šis stilius tampa tarsi harmoningu plaustu tarp praeities ir ateities, viename taške sujungdamas abiejų laikų geriausias savybes. Apskritai, specialistai sako, kad šį stilių renkasi koja kojon su dabartimi einantys asmenys, kurie tuo pačiu išlaiko pagarbą praeičiai. Moderni klasika nėra tokia griežta kaip klasikinis stilius, tačiau ir ne tokia išskirtinė, atkreipianti dėmesį kaip modernizmas, pvz., baldai gali būti klasikinių formų ir proporcijų, tačiau išskirtinių spalvų ir papildyti šiuolaikiškomis detalėmis.

Šiam stiliui priskiriamų korpusinių baldų gamyba paremta kokybės ir funkcionalumo derme. Moderni klasika atsisako daugybės dekoro elementų ir aksesuarų, pirmenybę skirdama baldų funkcionalumui, komfortui ir neperkrautai namų erdvei. Svarbu įvertinti ir baldų priežiūros sąlygas. Vertinami baldai, kurie ilgą laiką išlaiko savo prekinę išvaizdą, yra paprasti naudoti, patogūs ir lengvai prižiūrimi. Renkantis baldus ir kuriant interjerą, siekiama laikytis lengvumo ir šviesumo, virtuvei pritaikant moderniojo stiliaus elementus. Labai dažnai derinami natūralus medis ir stiklas, ramių spalvų atspalviai.

10 faktų, kurių nežinojote apie daugiafunkcinius puodus

puodasPasaulyje daugiafunkciniai puodai seniai užsitarnavo ir garsių virtuvės šefų, ir paprastų namų šeimininkių simpatijas, tačiau Lietuvoje šis išmanus virtuvės prietaisas dar pakankamai naujas atradimas, kuris palyginti neseniai įsiveržė į vietinę rinką.

Tad, nieko nuostabaus, kad konservatyvesnio požiūrio atstovai, į šią naujieną kol kas žiūri šiek tiek skeptiškai.  Vis dar vyrauja nuomonė, kad daugiafunkciniame puode pagamintas maistas savo skoninėmis savybėmis negali prilygti tradiciniu būdu ruoštiems patiekalams. Visgi, didžioji dalis mitų gimsta iš informacijos spragų, kurias šiame straipsnyje ir pabandysime užglaistyti.

  1. Neribotos maisto ruošimo galimybės. Indukcinis kaitinimas ir gaminimo programų įvairovė – pagrindinės savybės, skiriančios daugiafunkcinį ir paprastą puodą, todėl nevertėtų nuvertinti sudėtingos elektroninės sistemos, kurios dėka viename puode galite paruošti ir keptą mėsą, ir sriubą, ir košę vaikams be didelių pastangų. Standartinis daugiafunkcinis puodas paprastai turi 5-7 maisto gaminimo programas, to pilnai pakanka kasdieniniam naudojimui, tačiau šuo metu rinkoje yra ir modernesnių įrenginių, kuriuose gali būti įdiegta 10 ir daugiau maisto gaminimui skirtų programų, leidžiančių paruošti itin sudėtingus gurmaniškus valgius.
  2. Daugiafunkciniame puode pagamintas maistas yra sveikesnis. Turbūt nežinojote, kad daugiafunkcis puodas yra sukurtas remiantis rusiškos krosnies principu, kai maistas gaminimo metu neturi jokio kontakto su deguonimi. Maistas daugiafunkciniame puode yra gaminamas hermetiškame inde ir indukcinio kaitinimo būdu, todėl išsaugo daugiau vitaminų, mineralinių medžiagų bei natūralių skoninių savybių. Be to, daugiafunkcis puodas turi neprisvylančią dangą, todėl  maisto ruošimo metu nebūtina naudoti riebalų ar aliejaus. Taigi, paruoštas maistas daugiafunkciniame puode turi mažiau kilo kalorijų ir žmogaus organizmui kenksmingų riebalų.
  3. Galingumas – taupantiems laiką. Daugiafunkcinio puodo galingumas lemia maisto gaminimo laiką. Dažniausiai šie puodai būna nuo 500 W iki 980 W galingumo, tačiau renkantis puodo galingumą vertėtų atsižvelgti į kasdieninius poreikius bei maisto gaminimo įpročius. Jei esate nuolatos skubantis žmogus ar turite didelę šeimą, rekomenduojama rinktis galingesnį daugiafunkcinį puodą. Visgi, optimaliausias pasirinkimas būtų 700-900 W galingumas, jo pilnai pakanka greitai ir skaniai pagaminti ir pačius sudėtingiausius valgius. Visgi, UAB „Redmondas“ direktorė Beata XX teigia, kad geriausiai daugiafunkcinį puodą padės išsirinkti specialistai, kurie išklausę jūsų poreikius bei lūkesčius parinks optimaliausią daugiafunkcinio puodo variantą, kuris visapusiškai patenkins, o dažnais atvejais ir pranoks jūsų lūkesčius.
  4. Talpa pagal kiekvienos šeimos poreikius. Daugiafunkcio puodo talpos pasirinkimą lemia šeimos narių skaičius. Jei maistas gaminamas vienam ar dviem asmenims, pakanka 2-3 litrų talpos daugiafunkcio puodo. Jei šeima didesnė vertėtų rinktis 5 l talpos puodą. Toks puodas nesunkiai pagamins maistą 4-5 asmenų šeimai.
  5. Medžiagos ir dizainas.  Šiuo metu rinkoje yra trys populiariausi medžiagų tipai, iš kurių gaminami daugiafunkciniai puodai: nerūdijantis plienas, plastikas bei nerūdijančio plieno ir plastiko derinys, kuris yra labiausiai paplitęs. Pagrindinė puodo dalis gaminama iš nerūdijančio plieno, o kitos detalės, tokios kaip dangtis, rankenėlės ir valdymo blokas – iš plastiko. Kalbant apie dizainą, viskas priklauso nuo jūsų skonio. Šiuo metu rinkoje galima aptikti tradicinių – apvalių daugiafunkcinių puodų, puodų, kurie išvaizda primena tradicinius ir mums įprastus puodus ar net futuristinio dizaino daugiafunkcinius puodus, kurie nesunkiai randa vietą ir labai moderniame interjere.
  6. Daugiafunkcinis puodas ir garų puodas nėra vienas ir tas pats. Garų puodas jau seniai ne naujiena, tačiau jis turi dvi problemas: jis arba yra, tačiau neaišku, ką jame skanaus ir įdomaus galima paruošti, arba jo nėra. Pastarąją bėdą nesunku išspręsti, tačiau norint pagaminti skonio receptorius džiuginantį maistą, reiktų gerai išstudijuoti Azijos bei Rytų virtuvę, nes sotūs lietuviški patiekalai ir garuose ruošiamas maistas – sunkiai suderinami dalykai. Tuo tarpu, daugiafunkcinis puodas maistą gali ne tik garinti, bet ir kepti, virti ar troškinti, todėl idėjų, ką šiandien paruošti vakarienei tikrai neturėtų pritrūkti.
  7. Nesudėtinga naudotis ir prižiūrėti. Į puodą sudedami patiekalui reikalingi produktai ir pasirenkama maisto gaminimo programa – tai viskas, ką reikės atlikti daugiafunkcinio puodo savininkui visa kita padaro pats puodas. Pažangesni daugiafunkciniai puodai turi „uždelsto paleidimo“ funkciją, kuri automatiškai įjungia puodą nustatytu laiku, ir jis paruošia maistą pageidaujamu metu. Daugiafunkciniai puodai turi nesvylantį paviršių, todėl jų plovimas neužima daug laiko ir nevargina.
  8. Racionalios kainos. Daugiafunkcinio puodo kainą lemia medžiagos, iš kurių jis yra pagamintas, galingumas, talpa bei programų skaičius. Nedidelio ir gana paprasto daugiafunkcinio puodo, kurio talpa yra iki 3 l, o galingumas siekia 600 W kaina gali svyruoti nuo 150 iki 300 Lt. Tuo tarpu, pažangesnis modelis gali kainuoti apie 500 Lt, tačiau toks daugiafunkcinis puodas bus galingesnis, didesnės talpos, o įmontuotos elektroninės sistemos – „protingesnės“. Tad, pasirinkimą turėtų nulemti jūsų šeimos poreikiai bei maisto gaminimo įpročiai.
  9. Elektros energijos sąnaudos. Daugiafunkcinis puodas gali būti naudojamas visur, kur yra elektros energija, visgi, reikia pabrėžti, kad tai nėra ekonomiškas įrenginys. Žinoma, jis „suvalgo“ mažiau elektros energijos nei elektrinė viryklė, tačiau nevertėtų tikėtis, kad įsigijus daugiafunkcinį puodą sąskaitos už elektros energiją sumažės.
  10. Ilgaamžis pirkinys. Kokybiškas daugiafunkcinis puodas gali tarnauti gerą dešimtmetį.

 

 

 

Seni straipsniai